Meble kuchenne w zabudowie

Meble-kuchenne-w-zabudowie

Kuchnia jest niezwykle ważnym elementem domu – śmiało można założyć, że jest nawet jego centrum. To tu w końcu przygotowywane są wspólne, rodzinne posiłki i to właśnie tu powstają niezwykle smaczne dania. Ale żeby radość z porannej kawy była na najwyższym poziomie warto zadbać także o wygląd wnętrza.

Nawet najmniejsza i najmniej ustawna kuchnia może okazać się cudownym i urokliwym miejscem. Duże znaczenie ma dobór właściwych mebli – z pomocą przychodzą meble kuchenne w zabudowie, które można dopasować tak i do swoich upodobań, jak i do sprzętów, które znajdą się w domu.

Meble kuchenne w zabudowie – idealna aranżacja

W nowym budownictwie przeważają dość małe, wąskie kuchnie, w których trudno o zachowanie tak zwanego trójkąta roboczego, który wyznaczają zlew, lodówka oraz kuchenka. Im mniejsze pomieszczenie, tym jego aranżacja wymaga więcej zabiegów, które nie tylko sprawią, że kuchnia zachowa swoją funkcjonalność, ale przede wszystkim będzie optycznie powiększona.

Idealnym rozwiązaniem są meble kuchenne na wymiar w zabudowie. Można dobrać je tak i do blatów, jak i do tak zwanego fartucha, czyli glazury, gresu czy szkła, które znajduje się pomiędzy blatem roboczym, a górnymi szafkami. Kolejną zaletą mebli kuchennych w zabudowie jest także włączenie do nich lodówki czy zmywarki, które dzięki wtopieniu się w pozostałe meble kuchenne nie rzucają się w oczy, a tym samym nie zaburzają aranżacji.

Co wchodzi w skład mebli kuchennych w zabudowie?

Meble kuchenne w zabudowie powinny być dostosowane do pomieszczenia – inne szafki dobiera się do kuchni w jednym ciągu, a inne do kuchni dwurzędowej. W kuchniach na planie „L” dodatkowo konieczne jest przemyślenie szafek narożnych, które są znakomitym miejscem na przechowywanie, pod warunkiem, że będziemy mieć do nich swobodny dostęp.

Meble kuchenne w zabudowie warto zatem robić na wymiar – pamiętając by górne szafki miały mniejszą głębokość niż te wolnostojące. Do szafek i do sprzętów AGD wybiera się następnie fronty, czyli drzwiczki, które mogą nadać kuchni charakter nowoczesny, rustykalny, a nawet ArtDeco. To właśnie fronty są główną ozdobą kuchni, która powinna współgrać tak z blatami, jak i podłogą.

Dobór szafek i półek, czyli aranżacja kuchni

Ściana z szafkami i blatem, szczególnie w kuchni pozbawionej okna może przytłaczać, dlatego warto wzbogacić je o dodatkowe elementy, takie jak półki na których mogą stać słoje z kawą i herbatą czy przyprawniki. W ten sposób złamana zostanie monotonność, a jednocześnie taki zabieg pozwoli na dowolne zmiany w pomieszczeniu dostosowując je do aktualnych trendów i potrzeb.

Decydując się na meble kuchenne w zabudowie, które zostaną przełamane dodatkowymi elementami ważne jest zwrócenie uwagi na ich spójność – choć półki zdecydowanie wprowadzą urozmaicenie, razem z szafkami powinny tworzyć pełną kompozycję, która będzie nie tylko elegancka, ale przede wszystkim – funkcjonalna.

Meble kuchenne w zabudowie to doskonała odpowiedź na nowoczesne budownictwo oraz estetyzm – jednolite meble pomogą bowiem wprowadzić do wnętrz porządek, który zachowuje ciepło domowego ogniska, niezbędny element nawet najbardziej surowej i nowoczesnej kuchni.