Szafa na zamówienie, czyli personalizacja mebli

Szafa-na-zamowienie

Urządzanie mieszkania to trudny moment, w którym musimy zgrać ze sobą wiele elementów – dekoracji podłogowych, ściennych, ale przede wszystkim miejsc do przechowywania, do których zalicza się także szafy. Ułatwieniem jest oddzielna garderoba, ale co zrobić gdy nie mamy na nią miejsca?

Szafa to dobre miejsce na… wszystko! Stojąca w hallu będzie świetnym miejscem dla kurtek i płaszczy, zaś w sypialni pomieści tak i ubrania, jak i pościel i ręczniki. Bez wątpienia można uznać ją za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, abyśmy chcieli by była wymarzona. A może by tak nieco ją spersonalizować i dopasować do wszystkich potrzeb?

Szafa idealna, czyli jaka?

Większość mebli kupowanych w sklepach sieciowych ma określone wymiary, a zatem nie zawsze sprawdzi się w niestandardowych wnętrzach. Albo są za niskie i pomiędzy sufitem a górą szafy zostaje nam niewykorzystana przestrzeń zbierająca kurz, albo za krótkie, przez co na kawałek ściany wydaje się być bezużyteczny.

Rozwiązaniem na tego typu problemy aranżacyjne są szafy na zamówienie. Dopasowane są do wysokości mieszkania, jak i do długości ściany wykorzystując właściwie całą dostępną przestrzeń. To nie tylko poprawia wrażenia estetyczne, ale pozwala na pełne zagospodarowanie przestrzeni, dzięki czemu zwiększamy ilość miejsca niezbędnego do przechowywania.

Gdzie sprawdzą się szafy na zamówienie?

Szafa robiona na wymiar bez wątpienia najlepiej odnajdzie się w sypialni. Przesuwane drzwi mogą wtopić się w pozostałą aranżację optycznie powiększając przestrzeń lub stać się wielkim lustrem, w którym odbijać się będą słoneczne promienie.

Ale o dobrą i nietuzinkową szafę warto zadbać także w hallu czy wiatrołapie – dobrze zaprojektowana zmieści nie tylko kurtki i płaszcze, ale również buty i akcesoria takie jak parasolki, czapki i szaliki. Tego typu zabudowa to również dobre miejsce aby przygotować siedzisko – wygodne do zakładania butów, a jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Czy warto zamówić szafę na wymiar?

Mimo, że w sklepach znaleźć można wiele propozycji szaf, żadna z nich nie dopasuje się idealnie do naszego domu – tylko szafy przygotowywane na wymiar mogą wykorzystać każdą dostępną przestrzeń zwiększając tym samym ilość miejsca do przechowywania.

Dodatkowym atutem personalizowanych szaf jest dobór materiałów, z jakich może zostać ona wykonana, a także – jej wygląd. Jeśli marzysz o szafie z wielkim lustrem, albo takiej która łączy ze sobą różne odcienie drewna, zdecydowanie najlepszym wyborem jest zamówienie szafy na wymiar.