Jakie meble do salonu?

jakie-meble-do-salonu

Aranżacja przestrzeni dziennej, w której spędza się codziennie wiele czasu, jest nie lada wyzwaniem. Stworzenie spójnego i estetycznego projektu wymaga przemyślenia wielu aspektów. Ale nie same względy wizualne są tu najważniejsze. Niezwykle istotna jest też przecież funkcjonalność i walory użytkowe przestrzeni. Główną rolę odgrywają tu odpowiednio dobrane meble. Jak je wybrać? Na co zwracać uwagę? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem.

Jakie meble do salonu wybrać?

Meble w salonie powinny idealnie komponować się z resztą aranżacji. Istotne są tu takie kwestie jak kolorystyka i styl wyposażenia. Dla przykładu, jeśli Twój dom czy mieszkanie urządzone są nowocześnie, meble do salonu powinny wyróżniać się raczej minimalistyczną formą i wykończeniem. W przypadku aranżacji klasycznych – tutaj sprawdzą się m.in. meble tradycyjne, wykończone naturalnymi materiałami, takimi jak skóra czy drewno.

Ograniczeniem w kwestii wyboru mebli do salonu może być nie tylko stylistyka wykończenia, ale też wielkość pomieszczenia. Jeśli posiadasz spory dom, wybierając meble do salonu nie musisz martwić się, że przytłoczysz nimi pomieszczenie. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku właścicieli mniejszych lokum. Tutaj najlepiej zrezygnować z dużych meblościanek, na rzecz mniejszych szafek, komód czy kanapy. Dzięki nim, salon będzie wydawał się bardziej przestronny i większy.

Gotowe projekty czy meble na zamówienie?

By wybrane wyposażenie salonu służyło z powodzeniem wiele lat, powinno się zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na wykonanie. Choć meble ze sklepów sieciowych są łatwo dostępne, często ich jakość pozostawia dużo do życzenia. Dla wielu osób gotowe projekty ograniczają również możliwości wyboru. Dlatego też, podczas komponowania wyposażenia przestrzeni dziennej warto zastanowić się nad meblami na zamówienie. Czym przeważają nad gotowymi zestawami?

  • dają możliwość wykorzystania każdego centymetra wolnej przestrzeni we wnętrzu – meble na wymiar możesz idealnie dopasować do przestrzeni, którą chcesz umeblować; świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, szczególnie tym małym lub nieustawnym, posiadającym wymagające skosy czy wnęki,
  • są oryginalne i niepowtarzalne – meble wykonywane na zamówienie to gwarancja pełnej personalizacji oraz możliwość wyboru materiałów, kolorów i wykończeń dopasowanych do indywidualnych oczekiwań potrzeb i wizji aranżacyjnych,
  • charakteryzują się wysoką jakością wykonania – możliwość stworzenia mebla od podstaw, wybór jego niemal wszystkich komponentów konstrukcyjnych i najmniejszych detali, przekłada się nie tylko na oryginalność, ale też solidność, długoletnią trwałość i wytrzymałość.