Jakie meble do małej kuchni?

jakie-meble-do-malej-kuchni

Kuchnia w mieszkaniu czy domu jest pomieszczeniem, do którego zaglądamy najczęściej. To w niej przygotowywane są wszystkie posiłki, dlatego praktyczne jej urządzenie jest bardzo ważne. Bardzo często jest to także miejsce, gdzie wspólnie z rodziną, czy znajomymi zjadamy posiłki i spędzamy wolny czas. Urządzenie dużej kuchni jest łatwiejsze, ponieważ mamy większe możliwości przestrzenne. Jednak również małą kuchnię możemy zagospodarować w sposób funkcjonalny i ciekawy, jeśli tylko użyjemy wyobraźni i nowoczesnych technologii. W poniższym artykule podpowiemy, jakie meble do małej kuchni najlepiej wybrać i czym się kierować.

Czym się kierować wybierając meble do małej kuchni?

Aranżując małą kuchnię należy pamiętać, że muszą się w niej znaleźć podstawowe strefy, takie jak:

  • miejsce do przechowywania wszystkich naczyń, talerzy, czy chemii,
  • wydzielona strefa do przygotowywania posiłków,
  • miejsce, gdzie znajdzie się zmywarka, lodówka, piekarnik i płyta indukcyjna.

Musimy mieć świadomość niewielkiej przestrzeni. Dlatego trzeba myśleć przede wszystkim o funkcjonalności. Wiele firm posiada w swojej ofercie rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w małych kuchniach. Wysuwane szafki, obrotowe narożniki i wbudowany sprzęt uczynią naszą niewielką kuchnię miejscem, gdzie zachowamy minimalizm i wysoką estetykę.

Jakie meble do małej kuchni?

Wybierając meble do kuchni, musimy najpierw rozplanować sobie ile potrzebujemy szafek do przechowywania i czy w kuchni chcemy mieć stół i krzesła. Wiele firm oferuje meble gotowe, natomiast przy bardziej skomplikowanej przestrzeni polecane są meble na wymiar. Specjalista na jednej wizycie wykona pomiary kuchni i pomoże dobrać odpowiednią zabudowę. Wiele funkcjonalnych rozwiązań pomoże zaoszczędzić miejsce w kuchni. Do takich rozwiązań należą między innymi:

  • wąskie kosze cargo, w których schowamy wiele drobniejszych urządzeń, czy przyprawy,
  • wysuwany blat pozwoli powiększyć przestrzeń do przygotowywania posiłków,
  • stół przymocowany do ściany, który możemy rozłożyć w razie potrzeby.