Jakie meble do łazienki?

jakie-meble-do-lazienki

Łazienka jest miejscem kojarzonym z relaksem i chwilą w odosobnieniu. To w niej możemy zadbać o siebie, dlatego też jej estetyka i praktyczność muszą być na bardzo wysokim poziomie. Urządzona łazienka w porównaniu do innych pomieszczeń w domu, służy Nam wiele lat, ponieważ jej remonty nie są tak często wykonywane. Dlatego już na samym wstępie należy odpowiednio przemyśleć kwestię funkcjonalności, estetyki i odpowiednich materiałów. W tym artykule przedstawimy jakie meble do łazienki najlepiej wybrać i jakich materiałów należy używać, tak aby służyły one przez wiele lat.

Jakie meble do łazienki wybrać?

Nim zaczniemy wybierać meble, które chcemy umieścić w naszej łazience, należy najpierw zmierzyć wymiary łazienki. Jeśli nie czujemy się pewnie, to możemy poprosić o to specjalistę, który wykona pomiary. Wiele uznanych firm na rynku, w tym firma Meble Vekke, oferuje swoim Klientom pomoc nie tylko przy pomiarach, ale także podczas projektowania i montażu mebli łazienkowych.

Wybór kolorystyki mebli po wykonaniu pomiarów jest kolejnym krokiem. Szeroka gama kolorystyczna oferowana przez firmy, pozwoli Nam na zaaranżowanie łazienki w dowolnie wybrany sposób. Matowe, błyszczące, czy wzorzyste meble do łazienki są łatwo dostępne.

Bardzo dobrym i często wykorzystywanym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w łazience, są meble podwieszane. Ułatwi to też na pewno utrzymanie porządku na podłodze, ponieważ łatwiej będzie dotrzeć w każdy najmniejszy zakamarek podczas mycia podłogi. Meble zamykane pozwolą na ukrycie nieporządku, natomiast zaokrąglone kąty podwyższą bezpieczeństwo.

Z jakiego materiału wybrać meble do łazienki?

Każdy domownik wie, że utrzymanie porządku w łazience nie jest łatwe. Para podczas kąpieli często osadza się na szafkach, umywalce, podłodze i ścianie. Niestety jeśli dłuższy czas łazienka nie jest odpowiednio czyszczona, powstałe smugi będą nieestetyczne.

Meble do łazienki powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Muszą być odporne na powstałą wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Do takich materiałów zaliczamy:

  • meble fornirowane,
  • meble lakierowane,
  • meble akrylowe,
  • płyty HPL.